All About That Bass

Meghan Trainor

 • Meghan Elizabeth Trainor (ur. 22 grudnia 1993 roku w Nantucket w Massachusetts) – amerykańska piosenkarka i producent muzyczny.

  Trainor zaczęła naukę śpiewu w wieku sześciu lat, jako jedenastolatka rozpoczęła tworzenie swoich autorskich piosenek. Niedługo potem została wokalistką rodzinnego zespołu Island Fusion oraz licealnego zespołu jazzowego. W wieku 15 lat wydała swój debiutancki album studyjny sygnowany jej imieniem i nazwiskiem. W 2011 roku premierę miały jej dwie płyty akustyczne zatytułowane I'll Sing with You i Only 17.

  W lutym 2014 roku Trainor podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Epic Records, pod szyldem której wydała swój debiutancki singiel „All About That Bass”. Utwór zyskał popularność na międzynarodowym rynku muzycznym, docierając m.in. do pierwszego miejsca list przebojów w Stanach Zjednoczonych, Australii, Danii, Kanadzie i Nowej Zelandii. Piosenka promowała trzecią czwartą płytę długogrającą w dorobku piosenkarki zatytułowaną Title, której premiera odbyła się w styczniu 2015 roku.

  W grudniu 2014 roku Trainor otrzymała dwie nominacje do Nagród Grammy w kategoriach Piosenka roku i Nagranie roku za utwór „All About That Bass”.

  Biografia

  Dzieciństwo

  Trainor urodziła się i wychowała w Nantucket w Massachusetts jako młodsza córka Gary'ego i Kelli Trainorów.

  Początki kariery

  W wieku 15 lat rozpoczęła pięcioletnią naukę w szkole muzycznej Berklee College of Music.

  Jako nastolatka brała udział w wielu festiwalach muzycznych, na które zgłaszała swoje autorskie utwory i kwalifikowała się z nimi do stawek finałowych.

  Od 2014: Title

  W kwietniu 2014 roku nawiązała współpracę z Kevinem Kadishem, którego poznała podczas pobytu w Los Angeles, gdzie pojechała w celu napisania utworów dla kilku wykonawców. Jedną z piosenek był numer „All About That Bass”.

  Na przełomie lipca i sierpnia Trainor zapowiedziała wydanie swojej debiutanckiej płyty długogrającej, także zatytułowanej Title. W marcu 2015 roku Trainor zrealizowała i opublikowała teledysk do singla „Dear Future Husband”.

  Muzyka

  Trainor tworzy muzykę w gatunku bubblegum pop.

  W dzieciństwie podziwiała twórczość Phila Collinsa, Steviego Wondera i zespołów Earth, Wind & Fire oraz The Jackson 5, później zaczęła interesować się także muzyką grupy *NSYNC, Christiny Aguilery.

  Dyskografia

  Minialbumy (EP)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform