Better Alone

Melanie C

 • Melanie Jayne Chisholm (ur. 12 stycznia 1974 w Whiston), znana również jako Melanie C lub Mel C – brytyjska wokalistka, jedna z członkiń grupy muzycznej Spice Girls – Sporty Spice. Obecnie zajmuje się karierą solową. W 2012 roku wystąpiła na zakończeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie z koleżankami z zespołu Spice Girls. W 2012 roku nadzorowała także z zespołem tworzenie Musicalu "VIVA FOREVER" opartym na dotychczasowej karierze Spice Girls.

  Kariera

  W 1994 magazyn STAGE opublikował ogłoszenie: "poszukuje się pięciu pełnych życia dziewczyn w celu sformowania pop grupy". Melanie C, Geri, Mel B., Victoria i Emma, które zostały wybrane spośród setek innych dziewcząt. Rozpoczęły współpracę z Bobem i Chrisem Herbertami.

  W lipcu 1996 roku ich pierwszy singel, "Wannabe", zawojował listy przebojów w ciągu jednego tygodnia. Drugi singel "Say You'll be There", wydany w październiku wskoczył na pierwsze miejsce brytyjskich list przebojów. Dodatkowo dziewczyny otrzymały nagrodę za teledysk do tego utworu. W listopadzie "Spice Girls" pojawiły się w Internecie, wydały nawet CD-Rom "Five Go Mad In Cyberspace", a na Boże Narodzenie wypuściły singel "2 Become 1". Singel ten został najszybciej sprzedającym się krążkiem roku.

  Pierwszy album "SPICE", największy hit roku i najlepiej sprzedający się album wydany przez girlsband w historii, sprzedał się tylko w ciągu dwóch tygodni w liczbie dwóch milionów egzemplarzy. Później posypały się liczne nagrody.

  W 1997 grupa ruszyła w trasę promocyjną po Ameryce. Następnym wielkim sukcesem było wskoczenie utworu "Wannabe" na sam top listy Billboardu. W ślady "Wannabe" poszedł album "SPICE". Po powrocie do Wielkiej Brytanii dziewczyny zastały na szczytach list kolejne swoje hity. Były nimi utwory: "Mama" i "Who Do You Think You Are?".

  Październik stał pod hasłem "Spice Up Your Life", kawałka, który wprowadzał na rynek muzyczny drugi album grupy – "SPICEWORLD". W grudniu odbyła się premiera pierwszego filmu Spice Girls – "SPICEWORLD: The Movie". Jeszcze w tym roku znalazły trochę czasu na występ w Channel 5, pokazały się także na Festiwalu Filmowym w Cannes i przygotowały swój pierwszy koncert na żywo w Stambule.

  Rok 1998 to odejście "Ginger Spice" czyli rudowłosej Geri Halliwell. Wydawało się, że dalsza kariera "ostrych dziewczyn" wisi na włosku... One jednak zapewniły, że zespół będzie nadal istniał i że będą kontynuowały karierę bez Geri. 9 lipca Spice Girls wystąpiły na koncercie charytatywnym z wielkim tenorem Luciano Pavarottim. Kilka dni później wydany został ich kolejny singel "Viva Forever". Był to ostatni singel w którym słychać było głos Geri. Piosenka, wzorem poprzednich przebojów, stała się wielkim hitem i szybko wspięła się na pierwsze miejsca list przebojów.

  Tournée zakończyło się dwoma koncertami na Wembley. W 1999 roku Melanie C. postanowiła się wyróżnić nagrywając wraz z Bryanem Adamsem piosenkę "When you're gone", która stała się dużym ogólnoświatowym hitem. Na Boże Narodzenie dziewczęta wydały pierwszy singel nagrany w czwórkę, "GOODBYE" będący trzecim bożonarodzeniowym numerem jeden w historii Spice Girls. Rok 2000 to trzeci w historii SG album "Forever", który sprzedał się w liczbie 7 milionów egzemplarzy, zadebiutował na miejscu 2. brytyjskiej listy przebojów. Po tym czasie dziewczyny zdecydowały się na kariery solowe, jednak to gwiazda Melanie C (obok Geri Halliwell) świeci najmocniej.

  22 lutego 2009 roku Melanie C urodziła córkę, nadała jej imię Scarlet.

  2012 Wystąpiła z koleżankami z zespółu " Spice Girls" w zakończeniu Letniej Olimpiady w Londynie 2012 jak Spice Girls. Także w 2012 brała udział z zespołem w koordynacji tworzenia Musicalu "VIVA FOREVER" opartego na dotychczasowej działności muzycznej Spice Girls.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform